فتیر عدالت
فتیر عدالت
فتیر عدالت
فتیر عدالت
فتیر عدالت
فتیر عدالت

فتیر عدالت

0 نظر سفارش (0)
32,918تومان
مالیات 30,200تومان
تولید کنندگان
کد محصول: FK-FA-01
موجودی در انبار
تعداد بازدید 2668 بازدید

خصوصیات محصول

  • خواص داروییمیان وعده
  • رنگقهوه ای، زرد
  • مزهشیرین
  • مواد تشکیل دهندهتخم مرغ، آب یا شیر، پودر شكر، زعفران، نمك، خمیر ترش،آرد، پودرقند،روغن مایع یا کره،کنجد

توضیحات محصول

فتیر نوعی نان شیرین، داغ و خوش طعم بوده که از ترکیب شیر، شکر، روغن مایع، آرد گندم، مایه خمیر برای پخت و زرده تخم مرغ، کنجد، سیاه دانه یا خرفه و نیز درصورت تمایل کمی زعفران سابیده و پودر هل و گلاب برای روی نان فتیر استفاده می‌شود. فتیرپزی از سنت های بجا مانده نوروز در شهرستان اراک و شهرهای استان مرکزی است که در سفر گردشگران این استان و شهر، به طور قطع "فتیر" یک خرید مهم سوغات آنها به شمار می‌رود. در گذشته، مردم این شهر معمولا در خانه یک نفر جمع می شوند و به پخت فتیر نوروز می‌پرداختند و امروزه با گذشت زمان اما با قدری تغییر اما پخت فتیر در استان مرکزی و شهر اراک ادامه دارد و در صورت سفر به این شهر مغازه های مختلفی دیده می شود که به پخت و فروش فتیر مشغول هستند.

روش نگهداری
فطیرها را باید در ظرف دربسته‌ای که امکان تبادل هوا در آن وجود ندارد قرار داد. آنها را نباید در یخچال گذاشت. زیرا به سرعت بیات می‌شوند و مزه واقعی‌شان را از دست می‌دهند. بهترین مکان برای نگهداری‌شان جای خشک، خنک و تاریک مانند کابینت یا کمد است.
اگر مقدار زیادی فطیر خریده‌اید و بیم آن دارید که به موقع نتوانید آنها را استفاده کنید، می‌توانید فطیرها را در کیسه پلاستیکی قرار دهید و در فریزر بگذارید. چند دقیقه پیش از مصرف آنها را از فریزر درآورده و چند ثانیه در فر برقی یا مایکروویو بگذارید تا مثل زمانی که از تنور درآمده بودند تازه و خوردنی شوند.

منبع: fa.wikipedia.org

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید
Size Chart